menu

Rowerowe szlaki turystyczne

"Żeromszczyzna", "Śladami tetrapoda", "Serce gór" - w województwie świętokrzyskim wyznaczono 16 tras rowerowych przeznaczonych dla rodzin z dziećmi. Trasy są urozmaicone i wiodą przez najpiękniejsze tereny regionu świętokrzyskiego.

"Żeromszczyzna" - przez Ciekoty i Masłów, "Śladami tetrapoda" - przez Zachełmie i Zagnańsk, a "Serce gór" - przez okolice Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Szlaki nie są długie, liczą średnio po 20 - 30 km i tworzą pętle. Poprowadzono je obok interesujących obiektów przyrodniczych i zabytkowych. Szlaki biegną poza ruchliwymi drogami, często przez lasy. Trasy oznakowano zgodnie z instrukcją znakowania szlaków turystycznych PTTK z jedną różnicą: symbole rowerów oraz kierunku, w jakim biegnie trasa, umieszczone są nie na białym, lecz na żółtym tle. Dodatkową atrakcją świętokrzyskich szlaków jest możliwość ściągnięcia na telefony komórkowe aplikacji, która prowadzi rowerzystę po trasie w technologii GPS.

Zobacz na mapie
Newsletter
Ta strona używa COOKIES.

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki. Więcej w Polityce prywatności.

OK, zamknij